Atom, 2013-2014 (Bluewater Hockey League)

PrintAll Atom Standings
Jump To:
Atom Regular Season
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
262141430.8279450+440.6537-2-1WON 5
261844400.76910553+520.6658-1-1WON 2
261673350.6739968+310.5939-1-0LOST 1
261574340.65410379+240.5665-3-2WON 1
2613112280.5389598-30.4923-5-2LOST 2
2612113270.519696900.5003-6-1LOST 1
268153190.3657688-120.4633-6-1WON 2
267181150.28868102-340.4003-7-0LOST 2
264202100.1924897-490.3313-6-1LOST 4
26421190.17352105-530.3313-6-1WON 1

Atom Playoffs
Jan 13-Mar 23
Round Robin

Single Game Matrix

TeamGPWLTPts
Kent Cobras AA960315
Erie North Shore Storm A962113
Amherstburg Stars A941412
Belle River Canadiens AA953111
Riverside Rangers A953111
Windsor Jr. Spitfires AA94419
Essex Ravens A93517
LaSalle Sabres AA92437
Tecumseh-Shoreline Eagles AA92615
Southpoint Capitals A90900
DateVisitorHome
Jan 26
5:20P
LaSalle Sabres AA3Erie North Shore Storm A5
Jan 26
6:40P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA3Riverside Rangers A1
Jan 29
7:00P
Erie North Shore Storm A6Tecumseh-Shoreline Eagles AA2
Feb 01
6:30P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA1Essex Ravens A4
Feb 04
6:55P
LaSalle Sabres AA1Riverside Rangers A4
Feb 07
7:05P
Erie North Shore Storm A2Southpoint Capitals A0
Feb 08
12:30P
LaSalle Sabres AA1Windsor Jr. Spitfires AA3
Feb 09
6:30P
Southpoint Capitals A2LaSalle Sabres AA3
Feb 14
8:15P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA2Southpoint Capitals A1
Feb 15
3:00P
Riverside Rangers A4Erie North Shore Storm A1
Feb 16
4:30P
Erie North Shore Storm A5Essex Ravens A3
Feb 16
5:00P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA2LaSalle Sabres AA2
Feb 22
3:00P
Windsor Jr. Spitfires AA1Erie North Shore Storm A4
Feb 22
3:55P
Essex Ravens A1Kent Cobras AA5
Feb 23
5:15P
Essex Ravens A2LaSalle Sabres AA2
Feb 23
6:40P
Southpoint Capitals A1Riverside Rangers A2
Feb 26
7:30P
Riverside Rangers A4Windsor Jr. Spitfires AA3
Feb 27
7:00P
Windsor Jr. Spitfires AA0Amherstburg Stars A1
Mar 01
12:00P
Belle River Canadiens AA1Kent Cobras AA4
Mar 01
4:00P
Southpoint Capitals A1Windsor Jr. Spitfires AA3
Mar 02
1:30P
Belle River Canadiens AA7Tecumseh-Shoreline Eagles AA0
Mar 02
5:40P
Kent Cobras AA4Riverside Rangers A2
Mar 02
6:00P
Southpoint Capitals A3Essex Ravens A8
Mar 02
6:30P
Amherstburg Stars A1LaSalle Sabres AA4
Mar 03
7:00P
Belle River Canadiens AA2Southpoint Capitals A0
Mar 04
6:30P
Riverside Rangers A6Amherstburg Stars A6
Mar 05
5:30P
Erie North Shore Storm A2Belle River Canadiens AA1
Mar 05
6:30P
Amherstburg Stars A3Essex Ravens A2
Mar 15
2:40P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA2Kent Cobras AA6
Mar 16
2:10P
Essex Ravens A5Windsor Jr. Spitfires AA8
Mar 16
3:50P
LaSalle Sabres AA1Kent Cobras AA1
Mar 17
7:30P
Windsor Jr. Spitfires AA3Belle River Canadiens AA5
Mar 18
6:00P
Belle River Canadiens AA5LaSalle Sabres AA1
Mar 18
7:50P
Amherstburg Stars A3Southpoint Capitals A0
Mar 19
7:00P
Amherstburg Stars A0Belle River Canadiens AA0
Mar 19
7:30P
Kent Cobras AA1Windsor Jr. Spitfires AA1
Mar 21
5:45P
Riverside Rangers A0Belle River Canadiens AA3
Mar 21
7:20P
Kent Cobras AA3Amherstburg Stars A3
Mar 22
3:00P
Kent Cobras AA5Erie North Shore Storm A4
Mar 22
6:30P
Belle River Canadiens AA2Essex Ravens A4
Mar 22
7:30P
Amherstburg Stars A8Tecumseh-Shoreline Eagles AA3
Mar 23
3:50P
Southpoint Capitals A0Kent Cobras AA3
Mar 23
4:10P
Erie North Shore Storm A0Amherstburg Stars A0
Mar 23
4:30P
Windsor Jr. Spitfires AA6Tecumseh-Shoreline Eagles AA2
Mar 23
6:40P
Essex Ravens A4Riverside Rangers A5
Mar 24-Mar 28
Semi 1

1st Seed vs 4th Seed

DateVisitorHome
Mar 27
6:00P
Belle River Canadiens AA0Kent Cobras AA3
Mar 24-Mar 28
Semi 2

2nd Seed vs 3rd Seed

DateVisitorHome
Mar 28
7:00P
Amherstburg Stars A4Erie North Shore Storm A2
Mar 30-Mar 30
Final

Winner Semi 1 vs. Winner Semi 2

DateVisitorHome
Mar 30
11:00A
Amherstburg Stars A1Kent Cobras AA3

Atom A Playdowns
Jan 17-Jan 17
Game 1

4th Place vs 5th Place - 7:00pm Harrow

DateVisitorHome
Jan 17
7:00P
Essex Ravens A2Riverside Rangers A6
Jan 17-Jan 17
Game 2

3rd Place vs 6th Place - 8:10 pm Harrow

DateVisitorHome
Jan 17
8:10P
Southpoint Capitals A0St. Thomas Jr Stars2
Jan 18-Jan 18
Game 3

1st Place vs Winner Game #1 - 12:00pm Kingsville

DateVisitorHome
Jan 18
12:00P
Riverside Rangers A2Amherstburg Stars A6
Jan 18-Jan 18
Game 4

2nd Place vs Winner Game #2 - 1:10 Kingsville

DateVisitorHome
Jan 18
1:10P
St. Thomas Jr Stars2Erie North Shore Storm A4
Jan 18-Jan 18
Game 5

Loser Game #4 vs Loser Game #1 (Loser Eliminated) - 6:30pm Harrow

DateVisitorHome
Jan 18
6:30P
St. Thomas Jr Stars2Essex Ravens A1
Jan 18-Jan 18
Game 6

Loser Game #3 vs Loser Game #2 (Loser Eliminated) - 7:00pm Kingsvile

DateVisitorHome
Jan 18
7:00P
Southpoint Capitals A2Riverside Rangers A4
Jan 18-Jan 18
Game 7

Winner Game #3 vs Winner Game #4 (Winner Advances) - 7:40pm Harrow

DateVisitorHome
Jan 18
7:40P
Erie North Shore Storm A2Amherstburg Stars A3
Jan 19-Jan 19
Game 8

Winner Game #5 vs Winner Game #6 (Loser Eliminated) - 3:00pm Kingsville

DateVisitorHome
Jan 19
3:00P
Riverside Rangers A2St. Thomas Jr Stars3
Jan 19-Jan 19
Game 9

Loser Game 7 vs Winner Game 8 (Loser Eliminated) - 6:20 Kingsville

DateVisitorHome
Jan 19
6:20P
St. Thomas Jr Stars3Erie North Shore Storm A0
Jan 20-Feb 09
Finals

Best 3-of-5

TeamGPWLTPts
Amherstburg Stars A 163217
St. Thomas Jr Stars 362315
DateVisitorHome
Feb 01
5:20P
St. Thomas Jr Stars3Amherstburg Stars A1
Feb 02
1:00P
Amherstburg Stars A2St. Thomas Jr Stars4
Feb 07
7:20P
St. Thomas Jr Stars2Amherstburg Stars A3
Feb 08
6:15P
Amherstburg Stars A4St. Thomas Jr Stars0
Feb 09
4:10P
St. Thomas Jr Stars1Amherstburg Stars A1
Feb 11
7:15P
Amherstburg Stars A1St. Thomas Jr Stars0

Atom AA Playdowns
Jan 17-Jan 17
Game 1

4th Seed vs 5th Seed - 5:00pm Belle River B

DateVisitorHome
Jan 17
5:00P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA4LaSalle Sabres AA3
Jan 17-Jan 17
Game 2

2nd Seed vs 3rd Seed - 5:30pm Belle River A

DateVisitorHome
Jan 17
5:30P
Kent Cobras AA1Windsor Jr. Spitfires AA2
Jan 18-Jan 18
Game 3

Winner Game 1 vs 1st Seed - 3:00pm Belle River A

DateVisitorHome
Jan 18
3:00P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA1Belle River Canadiens AA2
Jan 18-Jan 18
Game 4

Loser Game 2 vs Loser Game 1 (Loser Eliminated) - 4:30pm Belle River A

DateVisitorHome
Jan 18
4:30P
LaSalle Sabres AA2Kent Cobras AA3
Jan 19-Jan 19
Game 5

Winner Game 2 vs Winner Game 3 - 6:00pm Belle River A

DateVisitorHome
Jan 19
6:00P
Windsor Jr. Spitfires AA1Belle River Canadiens AA4
Jan 19-Jan 19
Game 6

Winner Game 4 vs Loser Game 3 (Loser Eliminated) - 7:30pm Belle River A

DateVisitorHome
Jan 19
7:30P
Tecumseh-Shoreline Eagles AA0Kent Cobras AA1
Jan 20-Jan 20
Game 7

Loser Game 5 vs Winner Game 6 (Loser Eliminated) - 5:30pm Belle River B

DateVisitorHome
Jan 20
5:30P
Kent Cobras AA5Windsor Jr. Spitfires AA2
Jan 20-Feb 09
Finals

Best 3-of-5

TeamGPWLTPts
Belle River Canadiens AA 253206
Kent Cobras AA 352304
DateVisitorHome
Feb 01
3:00P
Kent Cobras AA1Belle River Canadiens AA3
Feb 02
2:30P
Belle River Canadiens AA1Kent Cobras AA2
Feb 04
6:00P
Kent Cobras AA1Belle River Canadiens AA0
Feb 06
6:50P
Belle River Canadiens AA2Kent Cobras AA1
Feb 08
4:10P
Kent Cobras AA0Belle River Canadiens AA3

Game Data Last Updated: May 23, 1:57 PM, Next Update: Jun 02, 1:57 PM