Bantam, 2018-2019 (Bluewater Hockey League)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Windsor Jr. Spitfires242112440.917124320.7958-0-2WON 1
2LaSalle Sabres241653350.72996510.6537-1-2WON 1
3Belle River Canadiens241293270.56369660.5114-5-1LOST 2
4Southpoint Capitals221192240.54565550.5427-3-0WON 1
5Kent Cobras249132200.41781960.4583-6-1LOST 1
6Essex Ravens227105190.43246650.4143-6-1LOST 4
7Tecumseh-Shoreline Eagles245145150.31354880.3802-6-2LOST 5
8Amherstburg Stars224144120.27340870.3152-7-1WON 1
9Riverside Rangers224144120.27345800.3602-7-1WON 2

Bantam Playoffs

Bracket

  • Jan 07-Mar 25
    PLAYOFFS
    TeamGPWLTPts
    1Windsor880016
    2LaSalle871014
    3Kent853010
    4Southpoint84319
    5Belle River84408
    6Tecumseh-Shoreline83417
    7Essex83506
    8Riverside81702
    9Amherstburg80800
    DateVisitorHome
    Feb 02
    8:00P
    Amherstburg2Tecumseh-Shoreline3
    Feb 08
    9:30P
    Kent3LaSalle5
    Feb 09
    8:00P
    Riverside1Tecumseh-Shoreline4
    Feb 10
    8:45P
    Amherstburg1Essex8
    Feb 16
    5:30P
    Riverside5Amherstburg1
    Feb 16
    8:30P
    Tecumseh-Shoreline1Essex2
    Feb 17
    1:00P
    LaSalle7Amherstburg1
    Feb 21
    8:00P
    Riverside1Essex3
    Feb 22
    8:40P
    Southpoint1LaSalle5
    Feb 23
    5:00P
    Southpoint0Windsor1
    Feb 23
    5:20P
    Amherstburg1Kent8
    Feb 23
    5:30P
    Essex0Belle River1
    Feb 24
    5:00P
    Riverside0Kent3
    Feb 24
    7:20P
    Amherstburg0Southpoint7
    Feb 24
    8:00P
    LaSalle5Tecumseh-Shoreline1
    Feb 28
    8:35P
    Tecumseh-Shoreline3Belle River2
    Mar 01
    9:30P
    Belle River0LaSalle4
    Mar 02
    5:45P
    Southpoint3Belle River2
    Mar 02
    7:30P
    LaSalle5Riverside1
    Mar 03
    7:00P
    Kent1Windsor5
    Mar 03
    7:20P
    Tecumseh-Shoreline2Southpoint2
    Mar 07
    8:35P
    Kent4Belle River8
    Mar 07
    8:40P
    Southpoint3Riverside0
    Mar 08
    7:30P
    Windsor5Essex1
    Mar 17
    1:00P
    LaSalle2Windsor3
    Mar 18
    7:30P
    Windsor4Riverside2
    Mar 20
    8:00P
    Tecumseh-Shoreline2Kent3
    Mar 21
    8:00P
    Windsor9Amherstburg0
    Mar 21
    8:40P
    Belle River5Riverside1
    Mar 22
    7:00P
    Kent3Southpoint0
    Mar 22
    8:10P
    Belle River7Amherstburg3
    Mar 22
    9:30P
    Essex0LaSalle4
    Mar 23
    3:15P
    Belle River1Windsor4
    Mar 23
    6:30P
    Essex2Southpoint3
    Mar 24
    5:05P
    Essex1Kent3
    Mar 24
    8:00P
    Windsor8Tecumseh-Shoreline0
  • Mar 25-Mar 28
    SEMI 1

    1st vs 4th

    TeamGPWLTPts
    1Windsor 111002
    2Southpoint 410100
    DateVisitorHome
    Mar 27
    8:00P
    Southpoint0Windsor4
       
       
  • Mar 25-Mar 28
    SEMI 2

    2nd vs 3rd

    TeamGPWLTPts
    1LaSalle 211002
    2Kent 310100
    DateVisitorHome
    Mar 28
    7:00P
    Kent2LaSalle3
       
       
  • Mar 30-Mar 30
    FINAL
    TeamGPWLTPts
    1LaSalle11002
    2Windsor 110100
    DateVisitorHome
    Mar 30
    1:30P
    LaSalle2Windsor1
       
       

Bantam AA Playdowns

Bracket

  • Jan 07-Jan 16
    Series A

    4th vs 5th (4pt)

    TeamGPWLTPts
    1Kent 422004
    2Tecumseh-Shoreline 520200
    DateVisitorHome
    Jan 11
    8:35P
    Tecumseh-Shoreline1Kent4
    Jan 12
    4:00P
    Kent4Tecumseh-Shoreline2
       
  • Jan 07-Jan 29
    Series B

    2nd vs 3rd (6pt)

    TeamGPWLTPts
    1Belle River 352126
    2LaSalle 251224
    DateVisitorHome
    Jan 11
    9:30P
    Belle River2LaSalle2
    Jan 13
    5:30P
    LaSalle3Belle River3
    Jan 18
    9:30P
    Belle River4LaSalle6
    Jan 19
    7:00P
    LaSalle0Belle River1
    Jan 25
    9:30P
    Belle River2LaSalle1
  • Jan 17-Jan 29
    Series C

    1st vs Winner A (6pt)

    TeamGPWLTPts
    1Windsor 143106
    2Kent41302
    DateVisitorHome
    Jan 18
    7:00P
    Kent7Windsor3
    Jan 19
    6:50P
    Windsor5Kent3
    Jan 20
    2:45P
    Kent2Windsor3
    Jan 26
    6:50P
    Windsor3Kent1
  • Jan 17-Feb 11
    Series D

    Winner B vs Winner C (6pt)

    TeamGPWLTPts
    1Windsor33006
    2Belle River30300
    DateVisitorHome
    Feb 01
    7:00P
    Belle River2Windsor3
    Feb 02
    6:30P
    Windsor4Belle River2
    Feb 05
    8:00P
    Belle River3Windsor4

Bantam A Playdowns

Bracket

  • Jan 07-Jan 16
    Series A

    4th v 5th (4pt)

    TeamGPWLTPts
    1Riverside 522004
    2Amherstburg 420200
    DateVisitorHome
    Jan 11
    8:40P
    Riverside4Amherstburg1
    Jan 12
    6:05P
    Amherstburg2Riverside4
       
  • Jan 07-Jan 28
    Series B

    2nd vs 3rd (6pt)

    TeamGPWLTPts
    1Southpoint 233006
    2Essex 330300
    DateVisitorHome
    Jan 13
    5:30P
    Essex0Southpoint4
    Jan 18
    6:30P
    Southpoint5Essex1
    Jan 20
    7:30P
    Essex0Southpoint1
  • Jan 13-Jan 29
    Series C

    1st v Winner A (6pt)

    TeamGPWLTPts
    1St. Thomas 133006
    2Riverside30300
    DateVisitorHome
    Jan 18
    8:45P
    Riverside0St. Thomas2
    Jan 19
    9:10P
    St. Thomas8Riverside2
    Jan 25
    8:45P
    Riverside0St. Thomas4
  • Jan 07-Feb 11
    Series D

    Winner C v Winner B (6pt)

    TeamGPWLTPts
    1St. Thomas33006
    2Southpoint30300
    DateVisitorHome
    Feb 01
    7:30P
    St. Thomas5Southpoint1
    Feb 02
    12:00P
    Southpoint1St. Thomas4
    Feb 09
    5:30P
    Southpoint0St. Thomas3

Game Data Last Updated: Oct 22, 11:45 AM.
View Another Group
Website Visit Counter
(1,690 per day)
Printed from bluewaterhockey.ca on Tuesday, October 22, 2019 at 1:04 PM